Tort na zewnątrz?

opublikowane w Poradnik

Tort na zewnątrz?

Kilka pięter, świetny smak. Goście zajadają się (czasem nawet walczą o to kto dostanie pierwszą porcję!) nie licząc kalorii… Ale…. no właśnie. Nawet najpiękniejszy tort, nawet najsmaczniejszy niekoniecznie wyjdzie dobrze na zdjęciach jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej oprawy. Z drugiej strony bardzo skromne ciasto może wyjść spektakularnie (tak jak w tytułowym zdjęciu). Co więc powinniśmy zrobić, a czego unikać?

 • Ustalcie z obsługą o której tort wyjedzie z kuchni. Poproście, by przed zaprezentowaniem go kelnerzy upewnili się, że na pewno oboje jesteście na sali.
 • Tort najlepiej podać po obiedzie zamiast czekać do północy. Po pierwsze, wszyscy goście zdążą go spróbować. Po drugie, w środku nocy niektórzy odmawiają tortu, gdyż są już po kilku daniach i kilkunastu przekąskach, nie wspominając o sporej dawce alkoholu. Słyszeliście o tym, że nie jemy słodyczy po 18? A co dopiero po 24… Dbamy o linię!
 • Jeśli tylko jest taka możliwość (w 99% miejsc jest!), poproście o wyprowadzenie tortu na zewnątrz.
 • Race wbite w ciasto kompletnie psują jego wygląd podczas krojenia. Faktycznie, dopóki płoną są bardzo fajną ozdobą, ale często zasłaniają Wasze twarze. Może więc lepiej rozdać gościom sztuczne ognie? Lub umieścić efekty wybuchowo – świetlne obok tortu? Sterczące, wypalone „kikuty” to nic ładnego. Dziury po nich również. Twarze całe w dymie nie wychodzą ostro. A przecież Wasz tort jest wyjątkowy i powstawał wiele godzin! Musi wyglądać super do samego końca. A Wy razem z nim.
 • Pomyślcie gdzie stanie tort i co jest… za nim, czyli za Waszymi plecami. Pary często stają na tle zespołu, którego scena to mieszanka statywów, kabli, niesfornie rozstawionych instrumentów, czytaj: bałagan. Dużo lepiej wyjdziecie na tle ogrodu lub innej ciekawej ściany. Fotograf na pewno wskaże takie miejsce, jak i skonsultuje je z kuchnią.
 • Poproście zespół o włączenie jedynie białych świateł podczas tortu. To ważny moment, a żółte koła, różowe kropki i zielone kwadraty potrafią skutecznie zepsuć ujęcia i pozostanie nam ratowanie się czernią i bielą.
 • Niech obsługa odpali ogień w momencie kiedy stoicie już przy torcie, a nie w drodze. race bardzo szybko gasną.
 • Pocałujcie się, obejmijcie. Tak, przy torcie lepiej nie stać bez ruchu. Przecież wszystkim zależy nam na różnorodnych kadrach.
 • Pamiętacie, że pierwsze kawałki otrzymują rodzice? Świetnie! Zaprośmy ich do wspólnego zdjęcia z tortem.
 • Obsługa. Zawsze proszę aby po wjeździe tortu stanęła poza kadrem. Jesteście dorośli – poradzicie sobie sami z ogniem. To naprawdę wyjątkowy moment, chciałabym mieć w kadrze tylko Was, rodziców lub innych gości, a nie obsługę sali. Wy też.
 • Tort z babeczek? Tak, jest świetny i naprawdę w ten sposób można ograniczyć jego kaloryczność. Tylko nie pokazujcie go wcześniej gościom, bo nic z niego nie zostanie…

Marlena_Michał_129 Natalia_Kuba_328 Patrycja_Mariusz_224 Paulina_Tadek_250 Karolina_Łukasz_254

Monika_Łukasz_317