Tort na weselu: jak go podać, by mieć piękne zdjęcia?

Torty weselne bywają naprawdę dziełami sztuki, nie tylko kulinarnej. Torty bezowe, tory czekoladowe, torty śmietanowe. Można wymieniać długo. Kilka pięter, świetny smak. Goście zajadają się (czasem nawet walczą o to kto dostanie pierwszą porcję!) nie licząc kalorii.
Ale…. no właśnie! Nawet najsmaczniejszy i najpiękniejszy tort weselny z najlepszej cukierni, niekoniecznie wyjdzie dobrze na zdjęciach, jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej oprawy. Z drugiej strony odpowiednie podanie nawet bardzo skromnego ciasta może wyjść spektakularnie. Co więc powinniśmy zrobić, a czego unikać?

Uwaga: poniższe punkty to tylko inspiracje i moje wieloletnie spostrzeżenia (ponad 100 sfotografowanych ślubów) nie ma absolutnie przymusu, by je stosować, szczególnie jeśli wolicie spontaniczność. Oczywiście wszystkie wskazówki z poradnika są zawsze przekazywane każdej parze, jak i konsultantkom ślubnym.

O której godzinie podać tort na weselu?

Ustalcie z obsługą o której tort weselny wyjedzie z kuchni. Poproście, by przed zaprezentowaniem go, kelnerzy (i zespół) upewnili się, że na pewno oboje jesteście na sali.

Tort najlepiej podać ok. 21 zamiast czekać do północy. Po pierwsze, wszyscy goście zdążą go spróbować. Po drugie, w środku nocy niektórzy odmawiają tortu, gdyż są już po kilku daniach i kilkunastu przekąskach, nie wspominając o sporej dawce alkoholu. Słyszeliście o tym, że nie jemy słodyczy po 18? A co dopiero po 24… W okolicach północy i tak jest dużo atrakcji weselnych, więc zróbmy słodką (naprawdę) niespodziankę z tortem wcześniej – jest to coraz bardziej modne. Poniżej widać jak bardzo niektórzy nie mogą doczekać się tego momentu…

Jak uatrakcyjnić podanie tortu?

Poproście zespół (zawsze proszę w Waszym imieniu) o włączenie jedynie jednolitych świateł podczas tortu. To ważny i krótki moment, a żółte koła, różowe kropki i zielone kwadraty potrafią skutecznie zepsuć kolor i wyraz twarzy i pozostanie nam ratowanie się czernią i bielą. O ile jednolite kolorowe światło da się skorygować na twarzy, to wzorki sa już dużo bardziej skomplikowane.

Jeśli tylko jest taka możliwość (w 99% miejsc jest!), poproście o podanie tortu na zewnątrz.

Sztuczne ognie na weselu? TAK!

Kolejnym powodem, dla którego warto podać tort na zewnątrz jest możliwość zapalenia sztucznych ogni.
Race na tort weselny wbite w ciasto nieco psują jego wygląd podczas krojenia, a jeśli zależy Wam na zdjęciu jego najdrobniejszych szczegółów (czasami tort jest naprawdę dziełem sztuki w najdrobniejszym calu!), to dziura nie wygląda dobrze, choć oczywiście można ją zretuszować. Faktycznie, dopóki race płoną są bardzo ładną ozdobą, ale często zasłaniają Wasze twarze, dlatego też, by mieć efekt wow, można rozważyć rozdanie gościom sztucznych ogni na weselu lub umieścić efekty wybuchowo – świetlne obok tortu. Sterczące, wypalone race to nic ładnego. A przecież Wasz tort weselny jest wyjątkowy i powstawał wiele godzin! Musi wyglądać super do samego końca. A Wy razem z nim.

Tort weselny na sali

Pomyślcie gdzie weselny tort stanie i co jest… za nim, czyli za Waszymi plecami. Pary często stają na tle zespołu lub DJa, którego scena to mieszanka statywów, kabli, rozstawionych instrumentów, czytaj: bałagan. Dużo lepiej wyjdziecie na tle ogrodu lub innej ciekawej ściany. Dobry fotograf ślubny na pewno wskaże takie miejsce, jak i skonsultuje je z kuchnią – postarajcie zastosować się do tej wskazówki, aby zdjęcia wyszły naprawdę pięknie.

Niech obsługa odpali ogień w momencie kiedy stoicie już przy torcie, a nie w drodze (i odejdzie na bok na kilka kroków – osobiście zawsze tego pilnuję). Race bardzo szybko gasną.

Pocałujcie się, obejmijcie. Tak, przy torcie lepiej nie stać bez ruchu 🙂 i koniecznie zjedźcie kawałek razem.

Zawsze proszę obsługę, aby po wjeździe tortu stanęła poza kadrem. Jesteście dorośli – poradzicie sobie sami z ogniem (i nożem). To naprawdę wyjątkowy moment, chciałabym mieć w kadrze tylko Was i gości.

Pamiętacie, że pierwsze kawałki otrzymują rodzice? Świetnie! Zaprośmy ich do wspólnego zdjęcia z tortem – będzie to piękna i ciężka do powtórzenia już później pamiątka.

Marlena_Michał_129

Tort z babeczek? Tak, jest świetny i naprawdę w ten sposób można ograniczyć jego kaloryczność. Tylko nie pokazujcie go wcześniej gościom, bo nic z niego nie zostanie…

Wskazówki na temat tortu weselnego wydają się skomplikowane i nie do zapamiętania? Spokojnie. Na każdej imprezie staram się o nich przypominać w dobrym momencie, oczywiście nie przeszkadzając Wam w zabawie. (Od czego są świadkowie? :))

Szukasz eleganckich zdjęć, zachowujących rzeczywiste i dopracowane kolory,
dzięki którym wspomnienia zawsze wyglądają naturalnie i ponadczasowo,
a całość tętni życiem?

Zobacz ofertę fotografii ślubnej

Najnowsze sesje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.